Ciekawe książki fantasy dla dorosłych
Fantasy

Ciekawe książki fantasy dla dorosłych

Jakie są ciekawe książki fantasy dla dorosłych? Które książki i cykle fantasy nadają się dla dorosłego czytelnika? Zapraszamy do naszego zestawienia!

Wkraczając w świat literatury fantasy dla dorosłych, odkrywamy zaklęte krainy, gdzie magia splata się z mrokiem, a bohaterowie zmierzają przez labirynt intryg i niebezpieczeństw. Przekroczmy próg fantastycznych światów, by zgłębić tajemnicze opowieści autorów, których dzieła przenoszą czytelnika w pełne wyzwań, dojrzałe wymiary fantastyki.

Fantasy dla dorosłych

Fantasy to gatunek literacki, który na całym świecie ma swoich wybitnych przedstawicieli. Warto sięgnąć po nie tylko po to, by zanurzyć się w światy magiczne i fantastyczne, ale również by doświadczyć mrocznej strony tego gatunku. Oto przewodnik po kilku niezwykłych cyklach, które z pewnością zaspokoją apetyt czytelników poszukujących dorosłego podejścia do fantasy.


Cykl Czarna Kompania – Glen Cook

Powieści Glenna Cooka to prawdziwa uczta dla miłośników dark fantasy. „Czarna Kompania” przenosi czytelnika do świata ogarniętego wojną czarowników, obfitującego w intrygi i mroczne tajemnice. To lektura dla tych, którzy pragną doświadczyć fantasy w najbardziej surowej formie.


Cykl Inkwizytor – Jacek Piekara

Polska fantastyka nie ogranicza się jedynie do sagi o Wiedźminie. Cykl Inkwizytorski autorstwa Jacka Piekary to fascynująca podróż przez alternatywną historię znanej nam z Pisma Świętego. Jezus Chrystus, zstępując z krzyża, staje się inkwizytorem, karzącym niewiernych. To niezwykłe połączenie sacrum z fantasy dla dojrzałego czytelnika.


Cykl Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza – Robert E. Wegner

Pięciotomowa seria Roberta E. Wegnera przenosi nas na pustynne obszary, gdzie ludzie muszą stawić czoła potężnym bogom i nadprzyrodzonym siłom. „Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza” to pełne przygód i tajemnic opowieści o ludziach zmagających się z boską egzystencją.


Saga Pan Lodowego Ogrodu – Jarosław Grzędowicz

Polska seria, której bohaterem jest Vuko Drakkainen, ziemski zwiadowca. Jego zadaniem jest odkrycie przyczyny utraty kontaktu z naukowcami na planecie Midgaard. „Pan Lodowego Ogrodu” to opowieść o niesamowitych przygodach, która wciąga czytelnika w mroczny i nieprzewidywalny świat.


Cykl Komornik. Arena Dłużników – Michał Gołkowski

Michał Gołkowski, polski autor o wszechstronnym talencie, w swoim cyklu „Komornik” przenosi nas w czasy współczesne, gdzie biblijna Apokalipsa to rzeczywistość. W świecie, w którym rozwój technologii pomaga przetrwać, Aniołowie Apokryficzni delegują wybranym Komornikom zadanie ściągania długów pod postacią ludzkiego życia. To mroczne fantasy, w którym każda strona jest pełna napięcia.


Saga Pieśń Lodu i Ognia – George R. R. Martin

Nie można zapomnieć o sagze George’a R. R. Martina, której brutalność zainspirowała jeden z najlepiej ocenianych seriali telewizyjnych. „Pieśń Lodu i Ognia” to historia pełna intryg, zdrad i nieprzewidywalnych zwrotów akcji.


Cykl Mroczna Wieża – Stephen King

Stephen King, znany mistrz grozy, w cyklu „Mroczna Wieża” udowadnia, że fantasy to również jego królestwo. Ośmio-tomowa opowieść o Rolandzie, rewolwerowcu podróżującym do tajemniczej Mrocznej Wieży, to fascynująca podróż przez nieznane.


Saga Wiedźmin – Andrzej Sapkowski

Na koniec nie może zabraknąć polskiego klasyka – sagi o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Opowieść o Geralcie z Rivii to nie tylko świat czarodziejów i potworów, ale także wnikliwa analiza ludzkich losów i moralności. Dla miłośników dorosłego fantasy, te polskie cykle stanowią doskonałą propozycję. Wprowadzają czytelnika w światy pełne tajemnic, mroku i nieoczekiwanych zwrotów akcji, udowadniając, że literatura fantasy może być równie złożona i fascynująca, co każdy inny gatunek literacki.


ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki fantasy

5/5 - (2 votes)