Najlepsze książki o wikingach
Historia

Najlepsze książki o wikingach

Przed Wami najlepsze książki o wikingach. Jeśli jesteście fanami historii, musicie przeczytać te książki!

Wikingowie, ich odwaga i nieustępliwość to tematy, które fascynują czytelników na całym świecie. Dla miłośników historii wikingów oraz fanów literatury przygodowej, przygotowaliśmy zestawienie niezwykłych książek, które przeniosą was w świat mitycznych bitew, niebezpiecznych wypraw, i bohaterskich postaci. Oto nasza lista najlepszych pozycji o wikingach, które warto poznać:

„Jomswiking. Czas ognia i żelaza” – Bjørn Andreas Bull-Hansen


Początkiem naszej podróży po świecie wikingów jest potężna powieść historyczna autorstwa bestsellerowego pisarza Bjørn Andreas Bull-Hansena. „Jomswiking” to epicka opowieść o losach Torsteina, syna Tormoda, który po ataku najeźdźców na swoją wioskę trafia do niewoli. Książka, licząca ponad 680 stron, to tylko pierwszy tom większego cyklu, który z pewnością porwie czytelników w wir skandynawskiej sagi.

„Ostatnie królestwo” – Bernard Cornwell


Bernard Cornwell przenosi nas do IX wieku w Anglii, gdzie wikingowie plądrują królestwa anglosaskie. Główny bohater, Uhtred, syn ealdormana Northumbrii, trafia do duńskiej niewoli po śmierci ojca. Dorastając wśród wikingów, staje się lojalnym wojownikiem jarla Ragnara. Seria „Wojny wikingów” to nie tylko fascynująca opowieść, ale również doskonały prezent dla miłośników nordyckich historii.

„Wikingowie. Wilcze dziedzictwo” – Radosław Lewandowski


Polski autor Radosław Lewandowski zabiera nas w podróż do X wieku naszej ery, prezentując losy odważnych wikińskich wypraw. Książka, będąca pierwszym tomem cyklu, oparta jest na dokumentach i współczesnej wiedzy historycznej. Wciągająca akcja oraz zapadające w pamięć postacie sprawiają, że „Wikingowie. Wilcze dziedzictwo” to lektura obowiązkowa dla miłośników wikingów.

„Mitologia nordycka” – Neil Gaiman


Neil Gaiman, znany brytyjski pisarz fantasy, przybliża nam świat nordyckich bogów w swojej książce „Mitologia nordycka”. Autor reinterpretuje klasyczne legendy, przedstawiając postacie takie jak Loki, Odyn czy Freia w nowoczesny sposób. To fascynujące studium mitologii, które z pewnością zainteresuje czytelników zafascynowanych skandynawską historią.

„Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów” – Philip Parker


Dla tych, którzy chcą zgłębić wiedzę o historii wikingów, „Furia ludzi Północy” autorstwa Philipa Parkera to pozycja obowiązkowa. Książka popularnonaukowa przedstawia złote lata wikińskiego panowania, ich podboje i odkrycia geograficzne od VIII do XI wieku. Fascynujące opowieści o wyprawach łupieżczych, podbojach i odkryciach czekają na czytelników.

„Saga Winlandzka” – Makoto Yukimura


Naszą podróż po świecie wikingów zamyka wielotomowy japoński komiks „Saga Winlandzka”. Akcja rozpoczyna się w 1013 roku w Anglii podbitej przez duńskiego króla Swena Widłobrodego. Głównym bohaterem jest Thorofin, a historia oparta jest na życiu półlegendarnego podróżnika Thorfinna Karlsefniego. To fascynujące połączenie historii i sztuki komiksu, które z pewnością przyciągnie uwagę czytelników.

***

Podsumowując, świat wikingów kryje wiele fascynujących historii, które można odkryć dzięki wspomnianym książkom. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem epickich powieści historycznych czy pasjonatem mitologii nordyckiej, te pozycje z pewnością spełnią oczekiwania każdego miłośnika skandynawskiego dziedzictwa. Czas wyruszyć w niezapomnianą podróż po ziemi wikingów!

5/5 - (1 vote)