Opowieści z meekhańskiego pogranicza | książki [KOLEJNOŚĆ]
Opowieści z meekhańskiego pogranicza to polska seria fantasy, która spodoba się fanom Wiedźmina czy też Gry o tron. W jakiej kolejności czytać książki ze świata Opowieści z meekhańskiego pogranicza?
Opowieści z meekhańskiego pogranicza – po kolei:
- Tom 1: Północ-Południe
- Tom 2: Wschód-Zachód
- Tom 3: Niebo ze stali
- Tom 4: Pamięć wszystkich słów
- Tom 5: Każde martwe marzenie
Opowieści z meekhańskiego pogranicza – nagradzane polskie fantasy
Na ten moment ukazało się łącznie pięć tomów, z czego pierwsze dwa tomy (Północ-Południe oraz Wschód-Zachód) to de facto zbiór opowiadań, które się ze sobą łączą fabularnie. Z kolei kolejne książki to już pełnoprawne powieści, które w zgrabny sposób łączą się z poprzednimi opowiadaniami. Robert M. Wegner świetnie konstruuje świat fantasy, który śmiało może konkurować z serią Gra o tron czy też Wiedźminem. Opowieści z meekhańskiego pogranicza to zdecydowanie jedna z najlepszych serii fantasy, jakie obecnie są dostępne na rynku. Autor za swój cykl otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla aż 6-krotnie.
Opowieści z meekhańskiego pogranicza wydane za granicą
Co ciekawe, Opowieści z meekhańskiego pogranicza zostały wydane również za granicą, gdzie cieszą się olbrzymią popularnością wśród czytelników. Książki fantasy Wegnera zostały przetłumaczone na język czeski, rosyjski oraz ukraiński. Warto wspomnieć, że Pamięć wszystkich słów zdobyła w Rosji tytuł Książki Roku 2018 według FantLab.ru w kategorii Najlepsza Powieść Zagraniczna.
Opowieści z meekhańskiego pogranicza – wszystkie tomy
Poniżej znajdziecie opis wszystkich książek Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Jeśli chcecie się dowiedzieć, o czym są dane tomy, to poniższe opisy fabularne wydawcy pomogą Wam się w tym wszystkim lepiej połapać.
📚 Na skróty!
Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe
Północ – Południe, topór i skała – oto skarby Północy. Wiedzą o tym nieustraszeni żołnierze Szóstej Kompanii, górskiego oddziału strzegącego północnych granic Imperium Meekhańskiego. A jeśli istnieją starcia nie do wygrania? Jedyne, na co może wtedy liczyć Górska Straż to honor górali. Miecz i żar – tylko tyle pozostało zamaskowanemu wojownikowi z pustynnego Południa. Kiedyś, zgodnie ze zwyczajem, zasłaniał twarz, by nikt nie wykradł mu duszy. Dziś nie ma już duszy, którą mógłby chronić. Czy z bogami można walczyć za pomocą mieczy? Tak, jeśli jesteś Issarem i nie masz nic do stracenia. (opis wydawcy)
Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód
Honor i wierność, wytrwałość i żelazna wola. W książkach Roberta M. Wegnera odżywają dawne wartości, a pomiędzy barwnymi pojedynkami, intrygami, bitwami wielkich armii i krwawymi starciami jest miejsce na emocje, które potrafią skruszyć serce największego twardziela. Opowiadania z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na epicką opowieść o egzotycznych światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii. Opowieści z meekhańskiego pogranicza to – napisana z rzadko spotykanym w polskiej literaturze rozmachem – mocna proza, w której odnajdujemy nasze marzenia o szlachetności i odwadze. Za opowiadanie „Najlepsze, jakie można kupić” ze zbioru „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód” autor otrzymał nagrodę Sfinks za rok 2010 w kategorii „Polskie Opowiadanie Roku”.(opis wydawcy)
Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Niebo ze stali
Wozy wygnanych niegdyś koczowników stanęły u stóp gór, które oddzielają ich od upragnionej wolności. Losy Szóstej Kompanii Górskiej Straży, dziewczyn z wolnego czaardanu i małej dziewczynki z rodu Verdanno zaczynają się splatać… Zanim na niebie o barwie stali wzejdzie słońce, wyżyna spłynie krwią. Niebo ze stali. „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” to pełna rozmachu epicka powieść ze świata wielu narodów, języków, wierzeń i egzotycznych kultur. Losy bohaterów potrafią wycisnąć łzę z oka największych twardzieli, a pióro Roberta M. Wegnera sprawia, że czytelnik kocha i nienawidzi wraz z nimi. I wraz z nimi staje naprzeciw przeznaczenia. Dwa poprzednie tomy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe” i „Opowieści z meekhańskiego pogranicza Wschód–Zachód”, otrzymały liczne wyróżnienia i nagrody – m.in. Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Sfinksa oraz tytuły Książek Roku portalu Katedra.(opis wydawcy)
Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
„Opowieści z meekhańskiego pogranicza” – historie z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na egzotyczną opowieść o światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii. Napisana z rozmachem „Pamięć wszystkich słów” zabiera bohaterów na niegościnną pustynię, w niebezpieczne uliczki pełnych przepychu wschodnich miast czy w samo serce wyspy opanowanej przez zwaśnione rody, siedziby miejscowego boga. Pomiędzy zemstą rodową a buntem niewolników, wrzuceni między potęgi rozgrywające swoją partię z losem, bohaterowie Wegnera muszą wybierać, gdy wydaje się, że nie pozostał już żaden wybór. I nawet nieśmiertelni się ugną, gdy w grę wchodzi honor, lojalność i przysięgi złożone cieniom tych, którzy odeszli.(opis wydawcy)
Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
Deana d’Kllean, niegdyś Pieśniarka Pamięci i mistrzyni miecza, a dziś rządząca pustynnym księstwem wybranka Boga Ognia, stoi na progu wojny. Powstanie niewolników, które wybuchło u południowych granic państwa, zatacza coraz szersze kręgi. Genno Laskolnyk wraz ze swoim czaardanem wolnych jeźdźców wpada w sam środek wojny. Czego szuka wśród niewolników, którzy postanowili zrzucić jarzmo krwawych panów? Tymczasem tysiące mil na północ Czerwone Szóstki trafiają na tajemnicę, która pochłonęła już niejedną ofiarę. Czy odwaga górali ocali im życie? Meekhan spływa krwią i wydaje się, że nic już nie powstrzyma płomienia, który ogarnia Imperium. „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Roberta M. Wegnera to barwny, epicki fresk, w którym splatają się losy pełnokrwistych postaci, a ludzkie dramaty sąsiadują z intrygami bogów i tajemnicami sprzed tysięcy lat. Bestsellerowy cykl docenili czytelnicy nie tylko w Polsce, ale i w Rosji, gdzie „Opowieści…” zdobyły nagrodę najlepszej fantasy roku.(opis wydawcy)