Izabela Janiszewska książki kolejność
Kryminały

Izabela Janiszewska: trylogia i książki | KOLEJNOŚĆ

W jakiej kolejności czytać książki Izabeli Janiszewskiej? Sprawdźcie nasz poradnik, gdzie znajdziecie wszystkie kryminały polskiej autorki!

Izabela Janiszewska – kolejność czytania:

  • Wrzask – tom 1 (Cykl: Larysa Luboń i Bruno Wilczyński)
  • Histeria – tom 2 (Cykl: Larysa Luboń i Bruno Wilczyński)
  • Amok – tom 3 (Cykl: Larysa Luboń i Bruno Wilczyński)
  • Osobne książki (osobna książka)
  • Niewybaczalne (osobna książka)
  • Apartament (osobna książka)

Książki należy czytać w takiej kolejności jak powyżej. W innym przypadku można bardzo wiele stracić z całej fabuły, gdyż poszczególne tytuły się ze sobą wiążą.

Trylogia Izabeli Janiszewskiej

Izabela Janiszewska najbardziej znana jest z trylogii o Larysie Luboń i Brunonie Wilczyńskim. W skład trylogii wchodzą Wrzask, Histeria, Amok. Opisy każdego tomu trylogii Izabeli Janiszewskiej wraz z rewelacyjnymi okładkami znajdziecie poniżej.

Izabela Janiszewska – wszystkie książki

Poniżej znajdują się wszystkie książki wraz z opisem fabularnym każdej z nich. Wszystko jest posegregowane cyklami wraz z informacjami, gdzie i w jakiej cenie można kupić daną książkę Izabeli Janiszewskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Lipowo: kolejność czytania | Katarzyna Puzyńska
ZOBACZ TAKŻE: Paulina Świst: książki | Kolejność czytania
ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Bonda: książki chronologicznie
ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Oliwia Sobczak: kolejność książek
ZOBACZ TAKŻE: Diana Brzezińska: książki chronologicznie
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze polskie kryminały


Cykl: Larysa Luboń i Bruno Wilczyński

➡️ Wrzask

Izabela Janiszewska książki 1

Genialny seryjny morderca i para śledczych, która nie cofnie się przed niczym, by go schwytać… Kryminalny debiut roku! Niezależna reporterka Larysa Luboń wpada na trop sadystycznego sponsora, mężczyzny płacącego studentkom za brutalny seks. Tymczasem ekscentryczny policjant Bruno Wilk usiłuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci młodej dziewczyny, która niepokojąco przypomina mu pewną sprawę sprzed lat. Każde z nich jest całkowicie oddane swojej pracy i zrobi wszystko, aby dotrzeć do prawdy. Niezależnie od ceny, którą przyjdzie im po drodze zapłacić. Na zawsze połączy ich osoba tego trzeciego – mężczyzny pozbawionego sumienia, więźnia własnych obsesji. Tylko jak mogą odnaleźć człowieka, który od lat oficjalnie nie istnieje?

➡️ Histeria

Izabela Janiszewska książki 2

Komisarz Bruno Wilczyński popada w obsesję – nie może pogodzić się z tym, że wciąż nie udało mu się wsadzić za kratki psychopatycznego mordercy. Musi jednak wyruszyć w nowy pościg, gdy na warszawskim Ursynowie kobieta zostaje brutalnie zamordowana. Zwyrodnialec z przeszłości mimo wszystko nie daje o sobie zapomnieć. Tymczasem reporterka Larysa Luboń wpada na trop zagadkowego mężczyzny w masce, który prześladuje mieszkańców Warszawy. Czy naprawdę jest on potworem, jak sugerują media? A może prawda jest bardziej złożona? Czy wszystkie czyny muszą mieć swoje konsekwencje? Jakie bestie kryją się w zwyczajnych ludziach? I czy można uciec przed przeszłością? Kontynuacja bestsellerowego Wrzasku, jednego z najgłośniejszych debiutów kryminalnych 2020 roku.

➡️ Amok

Izabela Janiszewska książki 3

W trakcie poszukiwań zaginionej policjantki komisarz Bruno Wilczyński daje się wciągnąć w grę, w której nawet najmniejszy błąd może okazać się fatalny w skutkach. Nieuchwytny morderca umiejętnie manipuluje Wilczyńskim, sprawiając, że z wolna przestaje nad sobą panować. Tymczasem reporterka Larysa Luboń usiłuje rozwikłać zagadkową śmierć Lady Di, bezdomnej z Dworca Centralnego. Wszystkie tropy prowadzą ją do rodziny Hallerów i aby dotrzeć do prawdy, dziennikarka będzie musiała wejść w kłębowisko żmij. Larysa i Bruno zostaną postawieni przed wyborami, które obnażą prawdę o nich samych i na zawsze przypieczętują ich los. „Amok” to opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie umiera, a najbardziej ściga nas to, przed czym chcemy uciec. To historia, która pokazuje, że ciemność drzemie w każdym człowieku, gotowa się przebudzić, oraz że każda z naszych decyzji ma swoje nieubłagane konsekwencje.

Osobne książki

➡️ Niewybaczalne

Izabela Janiszewska książki 4

Zaginione dziecko, niewybaczalna zbrodnia i jedno kłamstwo, które zniszczy wszystko… Trzyletni chłopiec puszcza rękę mamy i znika bez śladu w domu towarowym. Wkrótce potem śledczy odnajdują na pobliskich łąkach trzy ofiary pewnej przerażającej zbrodni. Odkrycie to paraliżuje miejscową społeczność. Narasta nieufność i panika, a jednocześnie ktoś bardzo stara się, by prawda o morderstwie nie ujrzała światła dziennego. Dwadzieścia pięć lat później Zuzannę budzi pukanie do drzwi. Na progu zastaje policjantów, którzy informują ją o śmierci ojca. Niebawem okazuje się, że cała przeszłość kobiety została zafałszowana. By zrozumieć tragedię sprzed lat i raz na zawsze przerwać zmowę milczenia, Zuzanna musi udać się w podróż tam, gdzie zaczęła się ta lawina kłamstw. Jedno kłamstwo wystarczy, by zacząć wątpić we wszystkie prawdy.

➡️ Apartament

Izabela Janiszewska książki 5

Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdżają do luksusowego hotelu w Karkonoszach na upragniony weekend. Kurort zdaje się wymarzonym miejscem na odpoczynek, do czasu gdy Nina znika bez śladu. Jakby rozpłynęła się w powietrzu… Zrozpaczony Tomasz próbuje dotrzeć do prawdy, ale szybko przekonuje się, że ta ma wiele odcieni, a wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tej pamiętanej przez mężczyznę. Komu zaufa, nie będąc pewnym, czy może wierzyć samemu sobie? „Apartament” to klimatyczny thriller psychologiczny o bólu, który nie ustaje, i krzywdach, których echo słychać nawet po latach.

➡️ Ludzie z mgły

Izabela Janiszewska książki 6

Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach. Potęguje go świadomość, że nie jest pierwszą nastolatką, która weszła w unoszącą się nad łąkami biel i przepadła bez śladu. Co stało się z dziewczyną? I czy wróci, skoro inni przed nią zaginęli bez wieści? Niepokój narasta, gdy dwa miesiące później z mlecznych oparów wyłania się mężczyzna. Nie wie, kim jest, skąd się tam wziął ani dlaczego ma przy sobie naszyjnik Alicji. Śledczy muszą przedrzeć się przez gąszcz kłamstw, lokalnych legend oraz mrok własnych grzechów.
Czy odważą się wkroczyć we mgłę, gdzie zaczyna się tajemnica dusząca mieszkańców podlaskich Sinic? I czy prawda, której szukają, nie okaże się zbyt wstrząsająca? Izabela Janiszewska wciąga czytelnika w głąb przyprawiającej o dreszcze intrygi.

5/5 - (9 votes)