Małgorzata Oliwia Sobczak: książki kolejność
Kryminały

Małgorzata Oliwia Sobczak: książki chronologicznie [KOLEJNOŚĆ]

W jaki sposób czytać książki Małgorzaty Oliwii Sobczak? Sprawdźcie kolejność chronologiczną nowej królowej kryminałów!

Małgorzata Oliwia Sobczak – kolejność:

  • 2019: Czerwień (Kolory Zła – tom 1)
  • 2020: Czerń (Kolory Zła – tom 2)
  • 2021: Biel (Kolory Zła – tom 3)
  • 2021: Szelest (Granice ryzyka – tom 1)
  • 2022: Szum (Granice ryzyka – tom 2)

Małgorzata Oliwia Sobczak – wszystkie książki

Powyżej znajdują się kryminały Małgorzaty Oliwii Sobczak, które odpowiednio podzielone są cyklami oraz latami, kiedy zostały wydane. Z kolei w poniższej części artykułu znajdziecie opisy fabularne książek polskiej autorki wraz z okładkami oraz listą księgarni, gdzie może te tytuły zakupić.

ZOBACZ TAKŻE: Lipowo: kolejność czytania | Katarzyna Puzyńska
ZOBACZ TAKŻE: Paulina Świst: książki | Kolejność czytania
ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Bonda: książki chronologicznie


Cykl Kolory Zła

➡️ Czerwień

Małgorzata Oliwia Sobczak: książki 1

W połowie lat 90. w Sopocie dochodzi do tajemniczej zbrodni… Ginie dziewczyna, a jej ciało zostaje przez sprawcę nietypowo okaleczone. Osiemnaście lat później Trójmiastem wstrząsa informacja o bliźniaczo podobnej sprawie.

➡️ Czerń

Małgorzata Oliwia Sobczak: książki 2

„Czerwień” uznana została za jeden z najważniejszych debiutów kryminalnych ostatnich lat, a autorka okrzykniętą nową gwiazdą gatunku. „Czerń” to druga część bestsellerowej serii „Kolory zła”. Opowieść o powrocie do miasta dzieciństwa, gdzie w otoczeniu gęstych kaszubskich lasów, w całkowitej ciemności, przed laty narodziło się zło. Prokurator Leopold Bilski po sprawie Skalpela zostaje zesłany z Sopotu do prokuratury w Kartuzach. Nie najlepiej znosi tę degradację. Tymczasem Ania Górska błyskotliwie zdaje egzaminy i rozpoczyna pracę jako asesor prokuratorski. Pierwszą poważną sprawą, którą musi się zająć, jest zaginięcie trzynastoletniej dziewczynki. Jeden z tropów prowadzi do Kartuz, gdzie… znika kolejne dziecko. Czy można zacząć od nowa? Jakie upiory kryją się w przeszłości I przede wszystkim: kim jest Potwór z Kartuz? Okazuje się, że malownicze kaszubskie miasteczko skrywa niejedną wstrząsającą tajemnicę.

➡️ Biel

Małgorzata Oliwia Sobczak: książki 3

Pewnego zimowego poranka z okna sopockiej kamienicy skacze studentka prawa. Ślady na jej ciele wskazują, że przed śmiercią młoda kobieta była krępowana i duszona. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Leopold Bilski, który po sprawie w Kartuzach wrócił do Trójmiasta. Tropy wiodą do środowiska nocnych klubów, które kryją mroczne pragnienia i tajemnice głęboko osadzone w przeszłości.

Cykl Granice ryzyka

➡️ Szelest

Małgorzata Oliwia Sobczak: książki 4

Dziennikarka Alicja Grabska dostaje zlecenie przetestowania mobilnej aplikacji Place to Rest, prowadzącej do zagadkowych miejsc na mapie Trójmiasta. W czasie kolejnego z wypadów, w lesie nieopodal sopockiej Łysej Góry, natyka się na ciało zamordowanej młodej kobiety. Czy śmierć zadana ofierze stanowiła karę? A jeśli tak, to za co? Dochodzenie prowadzone przez detektywa Oskara Korde łączy sprawy śmierci nastolatki i studentki dziennikarstwa. Morderca nie zostawił na miejscu przestępstwa żadnych śladów, jedynym tropem pozostaje karta pamięci z zapisanym na niej enigmatycznym filmikiem. Wspólne śledztwo Grabskiej i Kordy wiedzie do mrocznego, pełnego tajemnic i erotyzmu świata, w którym przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Wyrazista bohaterka „Szelestu” emanująca kobiecością.

➡️ Szum

Małgorzata Oliwia Sobczak: książki 5

Listopad 1992 roku, Trójmiasto. Flirtująca przez CB-radio młoda dziewczyna, Adrianna Milewska, zostaje zamordowana w niejasnych okolicznościach. Dwadzieścia siedem lat później miastem wstrząsa zaginiecie kolejnej nastolatki – Liwii Dembskiej, córki prominentnego polityka. Czy te zdarzenia coś łączy? Na tropie zagadkowych spraw po raz kolejny bezkompromisowa dziennikarka Alicja Grabska i charyzmatyczny detektyw Oskar Korda.
„Szum“ to nie tylko kryminalna opowieść – to historia o dojrzewaniu, postrzeganiu własnego ciała, potrzebie akceptacji i sekretach, które w sobie skrywamy.

5/5 - (6 votes)