Problem trzech ciał książka
Science fiction

Problem trzech ciał: książka | O czym jest? Ile ma stron?

„Problem trzech ciał” – o czym jest książka? Ile ma stron? Kto jest autorem? Dlaczego ją warto przeczytać? Sprawdźcie!

O czym jest książka Problem trzech ciał?

Problem trzech ciał okładka książki

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku – po serii samobójstw wybitnych fizyków, śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry „Trzy ciała”, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją… [oryginalne streszczenie wydawnictwa Rebis]

Kto jest autorem książki Problem trzech ciał?

Autorem książki „Problem trzech ciał” jest Liu Cixin. Ten urodzony w 1963 roku w prowincji Shanxi w Chinach, jest uznanym pisarzem science fiction. W 2015 roku został pierwszym autorem pochodzenia azjatyckiego, który otrzymał nagrodę Hugo za najlepszą powieść za „Problem trzech ciał”. To jedna z największych gwiazd chińskiej i światowej fantastyki naukowej. Zanim w pełni poświęcił się karierze pisarskiej, przez wiele lat pracował jako inżynier w elektrowni. Opublikował ponad 20 antologii i powieści z gatunku hard science fiction.

Ile stron ma Problem trzech ciał?

Problem trzech ciał liczba stron

Książka „Problem trzech ciał” wydana przez wydawnictwo Rebis ma 456 stron. Data ostatniego wydania tej książki to 8 sierpnia 2024 roku. Oprawa tej powieści to broszura klejona ze skrzydełkami.

Fragment Problemu trzech ciał

Poniżej znajduje się bezpłatny fragment audiobooka „Problemu trzech ciał”  (10% z całości audiobooka) udostępniony w celach promocyjnych.

Problem trzech ciał za darmo przez 3 dni

„Problem trzech ciał” można otrzymać za darmo przez pierwsze trzy dni w Legimi. Po trzech dniach zaś abonament wynosi (stan na 16.05.2024) 49,99 zł miesięcznie. W ramach tego czytasz i słuchasz bez limitu (na Kindle™ 10 miesięcznie). Dostęp do książek możliwy jest na 4 urządzeniach. Zmieniasz formaty, kiedy chcesz za pomocą synchrobooków. Do tego dochodzi darmowa dostawa książek papierowych. Więcej informacji znajduje się w cenniku Legimi.

Dlaczego warto przeczytać Problem trzech ciał?

  • Realistyczne przedstawienie nauki: Cixin w mistrzowski sposób wplata w fabułę elementy naukowe, takie jak fizyka, astronomia czy teoria chaosu.

  • Złożona i wciągająca fabuła: Książka przenosi czytelnika w różne miejsca i epoki, tworząc wielowątkową historię, która nie pozwala oderwać się od lektury.

  • Psychologiczne portrety postaci: Cixin tworzy wiarygodne i złożone postaci, które zmagają się z trudnymi wyborami w obliczu kosmicznego zagrożenia.

  • Poważne pytania o przyszłość ludzkości: „Problem trzech ciał” skłania do refleksji nad przyszłością ludzkości w obliczu nowych technologii, zagrożeń i nieznanych sił kosmicznych.

Kto poleca Problem trzech ciał?

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!

Barack Obama, były prezydent USA

Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii, w której królowie i cesarze znani z dziejów Zachodu i Chin łączą się w onirycznym świecie gry, a gliniarze i fizycy zajmują się światowymi spiskami, morderstwami i najazdem przybyszów z kosmosu w świecie rzeczywistym.

George R.R. Martin

Cudowne połączenie zapierających dech w piersiach idei naukowych, inteligentnej fabuły oraz dziwnych, lecz wiarygodnych bohaterów. (…) Pozornie prosty styl z ukrytą głębią.

„The Times”

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki science fiction


✍️ Kto napisał Problem trzech ciał?

Książkę Problem trzech ciał napisał chiński autor Liu Cixin.

📖 Ile stron ma powieść Problem trzech ciał?

Powieść science fiction Problem trzech ciał ma 456 stron.

❓ Gdzie rozgrywa się akcja książki Problem trzech ciał?

Akcja książki rozgrywa się w Chinach.

5/5 - (2 votes)