Krew i popiół książki kolejność
Fantasy

Krew i popiół: książki chronologicznie [KOLEJNOŚĆ CZYTANIA]

W jakiej kolejności czytać książki z serii Krew i popiół? Sprawdźcie nasz przewodnik po popularnej serii fantasy!

Krew i popiół – kolejność czytania:

  • Krew i popiół – tom 1
  • Królestwo ciała i ognia – tom 2
  • Korona ze złoconych kości – tom 3
  • The War of Two Queens (w trakcie tłumaczenia) – tom 4

Krew i popiół – wszystkie książki

Na ten moment na polskim rynku wyszły trzy książki fantasy z serii Krew i popiół. O czym jest ta seria młodzieżowa? Poniżej znajdziecie opisy fabularne wszystkich części oraz ceny książek w księgarniach

ZOBACZ TAKŻE: Okrutny książę: jak czytać?
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki fantasy
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki młodzieżowe
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki young adults
ZOBACZ TAKŻE: Cień i kość – książki: jak czytać?


➡️ Krew i popiół – tom 1

Krew i popiół książki 1

Poppy jest Panną. Jej życie jest pełne samotności. Nikt nie może jej dotknąć. Tylko garstka wybrańców może zobaczyć jej twarz albo z nią porozmawiać. Jej egzystencja jest pozbawiona wszelkiej przyjemności. Poświęcona bogom, ma tylko jedno zadanie – przygotować się do Ascendencji, rytuału, który ma zapoczątkować nową erę. Jednak Poppy dużo lepiej czuje się w towarzystwie swoich strażników niż dam dworu i kapłanek. Gdyby mogła, mieczem i łukiem broniłaby swoich bliskich przed niebezpieczeństwem zza Zapory. Dobrze wie, jakie potwory kryją się za nią w magicznej mgle. Niestety, nie ma żadnego wpływu na swoją rolę w zbliżającym się obrządku. Mimo to, Poppy jest gotowa podjąć ryzyko.

➡️ Królestwo ciała i ognia – tom 2

Krew i popiół książki 2

Wszystko, w co wierzyła Poppy, okazuje się wierutnym kłamstwem. Mężczyzna, którego pokochała, skrywa mroczną tajemnicę. Samotna wśród ludzi, którzy postrzegają ją jako symbol znienawidzonego królestwa, zastanawia się, kim jest, gdy nie chroni jej welon Panny. Mroczny. Książę Atlantii. Casteel Da’Neer. Dziewczyna wie, że nie należy mu ufać, nawet jeśli on potrzebuje jej całej i zdrowej, a ona potrzebuje jego, by odnaleźć brata. Sojusz z Casteelem wiąże się jednak z ryzykiem. Jego kłamstwa uwodzą równie silnie jak dotyk, kusi ją każdym słowem, uświadamia, jak mało wie o sobie samej. I ma wobec niej plany. Takie, które mogłyby przynieść jej ogromną przyjemność, ale też niewyobrażalny ból. Czy Poppy okaże się zbyt lekkomyślna, zbyt spragniona niezależności, by oprzeć się tej pokusie?

➡️ Korona ze złoconych kości – tom 3

Krew i popiół książki 3

Poppy nigdy nie śniła, że znajdzie miłość, którą znalazła u księcia Casteela. Ona chce cieszyć się swoim szczęściem, ale najpierw muszą uwolnić jego brata i znaleźć jej. To niebezpieczna misja i ta z dalekosiężnymi konsekwencjami, o których nie marzyła. Ponieważ Poppy jest Wybrana, błogosławiona. Prawdziwy władca Atlantii. Niesie w sobie krew króla bogów. Po prawej stronie korona i królestwo są jej. Poppy chciała tylko kontrolować swoje życie, a nie życie innych, ale teraz musi wybrać albo opuścić swoje pierworodne, albo przejąć złoconą koronę i stać się królową ciała i ognia. Ale gdy ciemne grzechy królów i przelane krwią tajemnice w końcu rozwikłają się, dawno zapomniana moc wzrasta, aby stanowić prawdziwe zagrożenie. I nie zatrzyma się na niczym, aby upewnić się, że korona nigdy nie usiądzie na głowie Poppy. Ale największym zagrożeniem dla nich i Atlantii jest to, co czeka na dalekim zachodzie, gdzie królowa krwi i popiołu ma swoje własne plany, te, które czekały setki lat na realizację. . Poppy i Casteel muszą wziąć pod uwagę niemożliwe-podróż do ziem bogów i obudzić samego króla. A gdy pojawiają się szokujące sekrety i najostrzejsze zdrady, wrogowie, którzy zagrażają wszystkim, o co walczyli Poppy i Casteel, odkryją, jak daleko chcą się posunąć dla swoich ludzi – i dla siebie nawzajem.

5/5 - (8 votes)