Ojciec Chrzestny książki
Bestsellery

Ojciec chrzestny: książki Mario Puzo | KOLEJNOŚĆ CZYTANIA

W jakiej kolejności czytać kultowe książki autorstwa Mario Puzo, czyli serię Ojciec chrzestny? Sprawdźcie nasz poradnik po słynnym cyklu!

Ojciec chrzestny – kolejność czytania:

  • Ojciec chrzestny – tom 1 (Mario Puzo)
  • Sycylijczyk – tom 2 (Mario Puzo)
  • Ostatni don – tom 3 (Mario Puzo)
  • Omerta – tom 4 (Mario Puzo)
  • Powrót Ojca Chrzestnego – tom 5 (Mark Winegardner)
  • Zemsta Ojca Chrzestnego – tom 6 (Mark Winegardner)
  • Rodzina Corleone – prequel ((Mario Puzo, Edward Falco)

Ojciec chrzestny – wszystkie książki

Cztery tomy kultowego cyklu Ojciec chrzestny napisał Mario Puzo we własnej osobie. Z kolei prequel w postaci Rodziny Corleone to książka już napisana wspólnie z Edwardem Falco, zaś dwa pozostałe tomy dopisał Mark Winegardner za zgodą spadkobierców słynnego pisarza.

ZOBACZ TAKŻE: Szczepan Twardoch: książki chronologicznie
ZOBACZ TAKŻE: John Grisham: książki chronologicznie
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze polskie kryminały


➡️ Ojciec chrzestny

Ojciec Chrzestny książki 1

Jedna z najwybitniejszych powieści xx wieku. W tym roku mija 50 lat od premiery jej ekranizacji z pamiętnymi kreacjami aktorskimi Marlona Brando i Ala Pacino. film, przez wielu uważany za najlepszy w xx wieku, miał swoich dwóch „Ojców Chrzestnych” – reżysera francisa forda coppolę oraz maria puzo, który był współautorem scenariusza. Genialna książka i nakręcony na jej podstawie genialny film – to coś wyjątkowego i na pewno zasługującego na uczczenie specjalną edycją powieści. Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci. Mroczny świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią. Ze wstępem Francisa Forda Coppoli.

Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

➡️ Sycylijczyk

Ojciec Chrzestny książki 2

Sycylia, rok 1950. Dwuletnie wygnanie Michaela Corleone zbliża się ku końcowi. Na polecenie ojca ma zorganizować ucieczkę do Ameryki młodego bandyty, Salvatore Guiliana. Dla Sycylijczyków Guiliano jest bohaterem, który walcząc ze skorumpowanymi władzami, przysporzył sobie wielu wrogów, i to potężnych. Policja depcze mu po piętach, don Croce, miejscowy szef mafii, nasyła na niego zabójców. Powodzenie misji Michaela staje pod znakiem zapytania.

➡️ Ostatni don

Ojciec Chrzestny książki 3

Las Vegas, Hollywood i mafia na jednym talerzu… Świat gwiazd filmowych i bezwzględnych producentów, płatnych morderców i skorumpowanych policjantów, pechowych hazardzistów i właścicieli kasyn. Dżungla, którą rządzą okrutne prawa, chciwość i nieposkromione namiętności. Podczas chrzcin swoich wnuków Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej amerykańskiej rodziny mafijnej, podejmuje decyzję o zalegalizowaniu swojej działalności. Chce, by jego krewni stali się uczciwymi obywatelami. Wkrótce jednak musi spojrzeć prawdzie w oczy – krwawe wydarzenia z przeszłości odcisnęły na członkach rodu zbyt silne piętno. O powrocie do „normalności” nie może być mowy.

➡️ Omerta

Ojciec Chrzestny książki 4

5/5 - (7 votes)