książki o kosmosie dla dzieci
Dla dzieci

Najlepsze książki o kosmosie dla dzieci

Przed Wami najlepsze książki o kosmosie dla dzieci. Sprawdźcie listę książek o planetach, układzie słonecznym i nie tylko!

Książki o kosmosie dla dzieci pobudzają wyobraźnię!

Kosmos to zagadka, która zawsze będzie budziła ciekawość dzieci. Na szczęście istnieje wiele książek o kosmosie, które pomogą dzieciom w poznawaniu tego wielkiego i tajemniczego świata. Książki o kosmosie pomogą dzieciom w rozwijaniu ich wyobraźni i zachęcą je do poznawania świata. Taka lektura może być doskonałym sposobem na zachęcenie dzieci do odkrywania tajemnic kosmosu.

ZOBACZTAKŻE: Książki o emocjach dla dzieci
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki dla dzieci

Książki o kosmosie dla dzieci – lista:

Poniżej znajdziecie listę książek o kosmosie, planetach, układzie słonecznym czy też wszech świecie, które warto sprezentować swojemu dziecku. Książki nie są usegregowane, więc nie trzeba się przejmować tym, że któraś z pozycji jest lepsza bądź gorsza. Staraliśmy się zebrać te książki o kosmosie dla dzieci, które są dostępne w księgarniach, aby łatwo było do nich dotrzeć.

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Fascynująca historia kosmosu i planet, czarnych dziur, ciemnej materii i czerwonych karłów, opowiedziana w prosty i zabawny sposób, zrozumiały dla każdego (od 9 do 113 lat). 14 miliardów 820 milionów lat temu. Nicość. Nicość, o której nie wiemy nic. Nicość, która jest Niczym. Nicość absolutna.
Nagle, z nieznanych nam przyczyn Nicość zaczyna zmieniać się w Coś. Czy następuje jakiś wybuch?, rozbłysk?, huk?. Nie, to raczej Wielkie Gorące Szybkie Puff. Narodził się Wszechświat. Powstała przestrzeń, czas, energia. Pojawiła się masa i atomy, potem pierwsze gwiazdy. Tworzą się galaktyki, w tym Droga Mleczna, Układ Słoneczny i nasza Ziemia.

Rakiety kosmiczne z Profesorem Astrokotem

Rakiety kosmiczne z Profesorem Astrokotem

Gotowi do startu?! Dołączcie do ekscytującej, napędzanej rakietami misji odkrywania kosmosu! Profesor Astrokot i jego drużyna czekają na was! Z tej fascynującej książki młody czytelnik dowie się, czym ludzie latają na Księżyc i podbijają kosmos. Kolejny tytuł z serii książek edukacyjnych o profesorze Astrokocie skierowanych do młodszych czytelników. Seria „Mały astrokot” – wiedza podana w przystępny i zabawny sposób!

Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie

Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH! Sięgnij do gwiazd! Wybierz się w głąb Układu Słonecznego, gdzie nie dotarło jeszcze żadne dziecko! Poznaj dokładnie najbliższych sąsiadów Ziemi – Wenus z jej kwaśnymi ulewami, Saturna opasanego pierścieniami lodu i sam środek tego wszystkiego, czyli Słońce. Od czasów pierwszych astronomów do zrobotyzowanych misji NASA na Marsa – przestrzeń kosmiczna nie przestaje fascynować ludzi. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego o Układzie Słonecznym. Czy wiesz, że powstał z obłoku kosmicznego pyłu? Że Wielka Czerwona Plama na Jowiszu jest w istocie ogromną burzą? Dołącz do Sary, Jill i ich dzielnych zwierzaków, by wziąć udział w wyprawie, dzięki której poznasz zdumiewające obiekty Układu Słonecznego – i nie tylko!

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Odkrywanie kosmosu jest pasjonujące! Zwłaszcza jeśli naszym przewodnikiem jest profesor Astrokot. Jest on tak mądry, że ma stopień naukowy w niemal każdej dyscyplinie pod słońcem! A skoro mowa o Słońcu… profesor Astrokot jest specjalistą również w tej dziedzinie. W tej książce opowie Wam o wielu fascynujących tajemnicach Wszechświata. Duża dawka wiedzy z dziedziny astrofizyki podana w lekki, przystępny i zabawny sposób – imponujący album do wspólnego, rodzinnego czytania.

Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy

Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy

Hej, lubicie patrzeć w gwiazdy? Profesor Astrokot i jego przyjaciele właśnie wyruszają w kosmos i zapraszają was na wyprawę! Poznacie tajemnice gwiazd i dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o Wszechświecie. To będzie świetna przygoda! „Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy” to trzeci tytuł z serii książek edukacyjnych dla młodszych czytelników, w której przewodnikiem jest najmądrzejszy kot na świecie!

Układ słoneczny z Profesorem Astrokotem

Układ słoneczny z Profesorem Astrokotem

Profesor Astrokot powraca z nową serią książek edukacyjnych skierowanych do młodszych czytelników. Witajcie, odkrywcy planet! Profesor Astrokot i jego drużyna zabierają was na wyprawę po Układzie Słonecznym! Zapinamy pasy! Dzięki tej pouczającej misji badawczej mali czytelnicy poznają Słońce i jego planety.

Co kryje nocne niebo?

Co kryje nocne niebo?

Orzeł, Mała Niedźwiedzica a może Delfin? Jakie gwiazdozbiory możemy znaleźć na nocnym niebie, skąd pochodzą ich nazwy i dlaczego nazywają się właśnie tak, a nie inaczej? Czemu na wiosnę obserwujemy inne konstelacje niż zimą, a z Polski nie widać tych samych gwiazd, które można zaobserwować w Japonii? O tym, i o wielu innych rzeczach dowiemy się z książki „Co kryje nocne niebo?”.

Planetarium

Planetarium

Witajcie w Muzeum Kosmosu! Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak z mgławic rodzą się gwiazdy, dowiecie się, czym są czarne dziury, poznacie początki wszechświata. Efektowny album wielkiego formatu, w którym zmieścił się (prawie) cały wszechświat.

Dzieci wszechświata. Biblioteka Montessori

Dzieci wszechświata. Biblioteka Montessori

Wychowanie kosmiczne stanowi rdzeń programu nauczania dla szkół podstawowych Montessori. Ta obszerna koncepcja podkreśla jedność wszystkiego we wszechświecie i ma na celu nie tylko zapewnienie dobrego wykształcenia uczniów, lecz także wychowanie osób pojmujących siebie i otaczający je świat w wyjątkowy sposób. Dzięki doświadczeniu idei Montessori dzieci mają możliwość docenienia swoich korzeni we wszechświecie, rozpoznania własnego miejsca w tym kontekście i zaakceptowania znaczenia, które tego typu myślenie nadaje ich życiu. Największą wartość takiego wychowania stanowi sposób, w jaki zaspokaja ono potrzeby rozwojowe dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat stymuluje wyobraźnię, wzbudza ciekawość, wykorzystuje pragnienie wyjścia z dotychczasowego środowiska czy wreszcie stara się sprostać ciągłym pytaniom jak? i dlaczego?

Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci

Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci

1,828 kg wiedzy na 424 stronach! Ta encyklopedia jest jak wyprawa w dalekie zakątki świata, w kosmos, a nawet do wnętrza Ziemi. Każdemu, kto weźmie ją do ręki, pozwoli poczuć się jak na spotkaniu z supernauczycielem lub podczas wizyty w nowoczesnym muzeum czy galerii… Britannica to znak jakości od 1768 roku. A jednak to NOWA encyklopedia, inna niż te z naszego dzieciństwa, bo choć analogowa, formą i pomysłem przypomina innowacyjne publikacje multimedialne. Zawiera zdjęcia, ilustracje, quizy, diagramy, odnośniki, wykresy i nieprzebraną ilość ciekawostek, zaś wszystkie tematy przedstawione są w niej w wyjątkowo atrakcyjny oraz przystępny dla młodych czytelników sposób. Wiadomo nie od dziś, że apetyt rośnie w miarę czytania… Im więcej znajdujemy odpowiedzi na pytania, które nas nurtują, tym więcej pojawia się ich później. Britannica pozwoli dzieciom zagłębić się w najciekawsze zagadnienia astronomii, zoologii, archeologii, historii i wielu innych dziedzin oraz da im ogromną satysfakcję z lektury, do której będą chciały wracać.

Kosmiczne dziewczyny

Kosmiczne dziewczyny

Poznaj pięćdziesiąt błyskotliwych historii kobiet, które wytyczyły drogę podróżom kosmicznym. Od Ady Lovelace, która stworzyła prototyp komputera, poprzez pierwszą astronautkę w historii, Valentinę Tereshkovą, do Margaret Hamilton, która uratowała misję Apollo. Książka przedstawia niezwykłe i czesto niedoceniane bohaterki, pokazując ich olbrzymie osiągnięcia, które przyczyniły się do eksploracji kosmosu. Historie napisane przez Libby Jackson, czołową brytyjską ekspertkę w lotach kosmicznych, oraz zilustrowane odważnymi i pięknymi dziełami studentów London College of Communication. Te inspirujące opowiadania pokazują, że nie ma znaczenia, skąd jesteś ani jak wyglądasz, możesz spełnić każde marzenie. Wystarczy tylko odrobina odwagi. Poznaj kobiety, które wbrew własnym ograniczeniom wytyczyły drogę badaniom kosmicznym, udowadniając, że nauka nie jest zarezerwowana tylko dla chłopców.

Kosmos

Kosmos Rożer

Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Jaki obiekt we wszechświecie porusza się najszybciej? Czy czarna dziura ma dno? Autor odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, przytacza wiele ciekawostek i podaje liczne przykłady z życia codziennego, proponuje wykonanie doświadczeń pozwalających pogłębić wiedzę w domowych warunkach. Fascynująca opowieść o wszechświecie, galaktykach, planetach, gwiazdach… Tomasz Rożek po raz kolejny opowiada, że nauka da się lubić.

Przewodnik kotki po nocnym niebie

Przewodnik kotki po nocnym niebie

Kiedy podnosisz głowę i patrzysz nocą w niebo, cały wszechświat odwzajemnia ci się spojrzeniem. Czy chcesz zawrzeć bliższą znajomość z mgławicami i zorzą polarną? Umieć rozpoznawać konstelacje? Przeniknąć tajemnice Drogi Mlecznej? W takim razie pozwól, że ci przedstawię Felicity – kotkę, która jest zakochana w nocnym niebie i chętnie zostanie twoją przewodniczką. Koty i gwiazdy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego! Ta pięknie ilustrowana książka, napisana zrozumiałym dla dziecka językiem, dowodzi, że astronomia nie jest trudna… i że nigdy nie jest za wcześnie na przygodę w kosmosie!

Totalnie wszystko o kosmosie. i innych galaktycznych faktach

Totalnie wszystko o kosmosie. i innych galaktycznych faktach

Takiej książki o kosmosie jeszcze nie było! Znajdziesz tu wszystko, co należy wiedzieć o wszechświecie i przestrzeni kosmicznej: Kosmiczne fakty nie z tego świata, mnóstwo kosmicznej wiedzy, która wchłania jak czarna dziura, superśmieszne międzyplanetarne żarty, wskazówki, jak narysować kosmiczne cacka, odległe fakty o planetach, supernowych, podróżach kosmicznych i obcych… I znacznie, znacznie więcej! A to wszystko w zwariowanym, kolorowym, komiksowym wydaniu!

Jak to działa? Kosmos

Jak to działa? Kosmos

Książka zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących planet, gwiazd czy konstelacji. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje.

Mały astronom. Przewodnik po kosmosie

Mały astronom. Przewodnik po kosmosie

Spójrzcie w niebo i zachwyćcie się gwiazdami! Książka dla dzieci zafascynowanych tajemnicami kosmosu. Dla wszystkich, których chcą wiedzieć, ile jest gwiazd na niebie i jakiego są koloru, co to jest niebieski zwierzyniec, czym się różni meteor od meteorytu, jak znaleźć planetoidę, jak wygląda życie na stacji kosmicznej… Autor – profesor Grzegorz Karwasz – nie tylko kształci studentów, ale także porywa swoimi trzymającymi w napięciu wykładami małych słuchaczy uczestniczących w zajęciach uniwersytetów dziecięcych.

Dalej niż niebo

Dalej niż niebo

Więc chcesz się wybrać w kosmos? Co takiego? Zupełnie ci odbiło? Dlaczego? Nie, no, naprawdę – to po prostu okropny, naprawdę OKROPNY pomysł. My, ludzie, jesteśmy doskonale zaprojektowani do życia na Ziemi. Możemy na niej chodzić, oddychać, pić wodę, jeść warzywa, czytać książki i nie zamarznąć, nie smażyć się ani nie dać się zgnieść na miazgę po wyjściu na zewnątrz. Na Ziemi jest cudnie! Ludzie od lat marzą o odkrywaniu najdalszych zakątków Kosmosu. Dara Ó Briain, popularny na Wyspach prezenter telewizyjny i komik,z dużym poczuciem humoru i swadą wprowadza dzieci w ten fascynujący świat.

Niesamowity Wszechświat

Niesamowity Wszechświat

Od najdawniejszych czasów ludzie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o naszej planecie. Wiele zjawisk na niebie obserwowali za pomocą lunet i teleskopów, jednak to było za mało i zapragnęli polecieć w przestrzeń kosmiczną. Przez stulecia podejmowali próby budowy maszyn pozwalających unieść się ponad Ziemię. Jeśli chcecie wiedzieć, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia i czy komety sprowadzają nieszczęścia, to jak najszybciej wybierzcie się w kosmiczną podróż razem z nami!

Podnieś klapkę. Kosmos

Podnieś klapkę. Kosmos

Podnieś klapkę. Kosmos to pełna niespodzianek, świetnie zilustrowana książka edukacyjna, która odkryje przed młodym czytelnikiem mnóstwo cennych informacji o ciałach niebieskich, Układzie Słonecznym i kosmicznych wyprawach. Dzieci poznają odpowiedzi na wiele pytań, m.in. Skąd przylatują komety? Jak wygląda życie wewnątrz stacji kosmicznej? Co by się stało, gdybyśmy znaleźli się zbyt blisko czarnej dziury? Podnosząc klapki, znajdą również mnóstwo ciekawostek o Układzie Słonecznym i niesamowitych tajemnicach kosmosu.

Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

„Co widzimy w gwiazdach” to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, lecz także wyruszy wraz z autorką w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia gwiazdozbiorów. Ta książka – dzięki swojej artystycznej formie – jest jednocześnie zachwycającym dziełem sztuki i najlepszym wprowadzeniem w tajemnice kosmosu dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych.

Kosmos i jego tajemnice

Kosmos i jego tajemnice

Kiedy powstał Wszechświat? Jak jest duży? Jaki ma kształt? Dlaczego gwiazdy rodzą się i umierają? Co to są czarne dziury? Czy istnieje życie pozaziemskie? A gdyby tak zamieszkać na innej planecie… Odkrywaj z nami fascynujący Kosmos.

Kicia Kocia w kosmosie

Kicia Kocia w kosmosie

Kicia Kocia ogląda gwiazdy na niebie. Zachwyca się księżycem i zwierza się, że chciałaby polecieć na księżyc. Dowiaduje się, że można tam dolecieć rakietą i że w kosmos latają astronauci. Kicia Kocia chce zostać astronautką!

Jerzy Rafalski opowiada o planetach

Jerzy Rafalski opowiada o planetach

Czym są planety? Czy na Marsie jest woda? Z czego składają się pierścienie Saturna? Znany popularyzator astronomii – Jerzy Rafalski – zabiera nas w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym. Dzięki tej książce poznasz dzieje naszej gwiazdy. Dowiesz się, jak wyglądają planety krążące wraz z Ziemią wokół Słońca, czy są na nich morza i góry, jaka panuje temperatura, czy mają własne księżyce. Przeczytasz, jakimi przyrządami posługiwał się Kopernik i jak ludzie współcześnie odkrywają tajemnice kosmosu. Dowiesz się też, jaka przyszłość czeka Układ Słoneczny, a wraz z nim człowieka. Bogato ilustrowane, niezwykle ciekawie i przystępnie podane fakty z pozornie trudnej dziedziny, jaką jest astronomia, zaciekawią wszystkich – od najmłodszych do najstarszych członków rodziny.

Tu jesteśmy

Tu jesteśmy

Dowiecie się z niej, jak wielkim wyzwaniem jest badanie kosmosu, i jak niesamowite są pomysły naukowców, którzy próbują wydrzeć mu jego tajemnice. Przeczytacie o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach, o międzynarodowej stacji kosmicznej i wyprawie na Marsa, teleskopach, sondach i rakietach. O niezwykłych misjach, eksperymentach i wizjach mających jeden cel: odkrywanie tego ogromnego, tajemniczego świata, w którym nasza planeta jest tylko maleńką kropką.

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Jeśli oglądałeś kiedyś mapę nieba – możliwe, że powstała ona w planetarium Heweliusza. Ten wybitny astronom dużo osiągnął, choć jego droga ku wszechświatowi była niełatwa. Ojciec chciał, aby został browarnikiem (i przejął rodzinny interes), a inni badacze zarzucali mu, że pracuje na przestarzałym sprzęcie i jego pomiary są niedokładne (mylili się, co udowodnił), spłonęło jego wielkie obserwatorium i odbudowywanie go zajęło mu wiele lat – nigdy jednak nie zwątpił w swoją pasję. Zilustrował opracowany przez siebie „Atlas nieba”, własnoręcznie wykonał pięćdziesięciometrowy teleskop i na zawsze zapisał się w historii kosmologii.

5/5 - (10 votes)