Wiedźmin krew elfów

Wiedźmin – Krew elfów. Tom 1

Wiedźmin – Krew elfów. Tom 1 sagi o Wiedźminie. Powieść została napisana przez Andrzeja Sapkowskiego. Na rynku ukazała się po raz pierwszy w 1994 roku.

Akcja powieści rozgrywa się – wedle określenia samego autora – w quasi-średniowiecznej allotopii i jest kontynuacją wcześniejszych opowiadań – Ostatniego życzenia i Miecza przeznaczenia.

Wiedźmin – Krew elfów: fabuła

Geralt wraz z Ciri osiadają w wiedźmińskiej warowni. Tam Dziecko – Niespodzianka uczy się jak walczyć, jak radzić sobie z mieczem i przeciwnikiem, ale Ciri ma też inne umiejętności, które przerażają nawet Vesemira. Przy jej magicznych zdolnościach pomoc czarodziejki okazuje się niezbędna.

Wiedźmin - Krew elfów

Wiedźmin – Krew elfów: streszczenie

Ciri uczy się w Kaer Morhen pod okiem wiedźminów, w tym starego Vesemira. Do opieki nad dziewczynką Geralt wzywa Triss Merigold – czarodziejkę, która uczestniczyła w bitwie pod Sodden. Podczas szkolenia wiedźmini i czarodziejka odkrywają, że Ciri jest Źródłem.

Tymczasem Lwiątkiem z Cintry interesuje się pewien zagadkowy czarodziej o imieniu Rience, bez wątpienia będący wysłannikiem potężniejszego maga. Porywa on Jaskra, by wydobyć informacje gdzie przetrzymywana jest Ciri. Z pomocą bardowi przybywa Yennefer, dotkliwie raniąc i oszpecając Rience’a.

Geralt wraz z Triss zabierają Ciri z Kaer Morhen i kierują się do księstwa Ellander. Podróżują przez Kaedwen wraz z kompanią krasnoludów Yarpena Zigrina, eskortującą ważny ładunek dla króla Demawenda z Aedirn. Niedaleko ruin Shaerrawedd dochodzi do starcia z komandem Scoia’tael – elfich powstańców walczących z ludźmi.

W Ellander Ciri trafia do świątyni Melitele, gdzie uczy się podstaw magii od Yennefer.

Geralt i Rience tropią się nawzajem. Do spotkania dochodzi w Oxenfurcie – czarodziej wynajmuje braci Micheletów, czterech morderców, których zadaniem jest zabicie Geralta. Geralt pokonuje ich i atakuje Rience’a. Starcie przerywa czarodziejka Filippa Eilhart, która względem Rience’a ma własne plany.

Scoia’tael są coraz brutalniej tępieni. Tymczasem monarchowie Czterech Królestw spiskują – bez wiedzy magów, którzy zdobywają coraz większe wpływy i władzę – planują prowokację i zbrojną interwencję w Cintrze.

Wiedźmin – Krew elfów. Tom 1
5 (100%) 1 vote

O autorze

Redakcja

Zobacz wszystkie teksty