Wiedźmin szpony i kły

Wiedźmin – Szpony i kły

Wiedźmin – Szpony i kły to zbiór opowiadań wiedźmińskich różnych autorów. Akcja rozgrywa się w świecie wiedźmińskim stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Opowiadania startowały w konkursie zorganizowanym przez miesięcznik Nowa Fantastyka. Książka została wydana w 2016 roku.

Wiedźmimn – Szpony i kły: fabuła

No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie „Pod Lisem” nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.

Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory – ludzkie bądź nieludzkie – niegodne żyć w świecie, który został nam dany.

A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu „Nowa Fantastyka” i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.

Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na „trzydziestkę” wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!

Wiedźmin – Szpony i kły – lista opowiadań

Piotr Jedliński – Kres cudów
Beatrycze Nowicka – Krew na śniegu. Apokryf Koral
Sobiesław Kolanowski – Ironia losu
Nadia Gasik – Co dwie głowy…
Katarzyna Gielicz – Skala powinności
Barbara Szeląg – Bez wzajemności
Przemysław Gul – Lekcja samotności
Tomasz Zliczewski – Nie będzie śladu
Andrzej W. Sawicki – Dziewczyna, która nigdy nie płakała
Michał Smyk – Ballada o Kwiatuszku
Jacek Wróbel – Szpony i kły

Wiedźmin Szpony i kły - okładka

Wiedźmin – Szpony i kły
5 (100%) 1 vote

O autorze

Redakcja

Zobacz wszystkie teksty